HOME Publikace obcí Turistické info Ubytování Lyžařské vleky
Umělecká galerie Nej z Vysočiny Fotogalerie Počasí Kamery
Informační systém
pro Žďárské vrchy
a Svrateckou hornatinu
  e-Vysočina   On-Line
23/05/18
01:30:14 TOPlist
Internetový magazín-články,fotografie a další informace.
 
INFO PŘEHLEDY
 Obce:
 - www-stránky,
   internetové noviny
 - dle počtu obyvatel
 - dle nadm. výšky
 - informační kiosky
 Vodní plochy:
 - dle nadm. výšky
 - dle výměry
 Vrcholy:
 - dle nadm. výšky
 Silnice:
 - dle nadm. výšky
 Řeky:
 - dle délky toku
 Přírodní zajímavosti:
 - rezervace
 - přírodní památky
 - naučné stezky
 - památné stromy© 2000-2018
ASSIST spol. s r. o.
Všechna práva vyhrazena.

Napište nám


 Vybraná oblast: celá oblast
l« celá oblast
POD SMRKEM - UBYTOVÁNÍ V SOUKROMÍ
  Zpět seznam  
Fryšava pod Žákovou horou
592 04    Fryšava pod Žákovou horou

zvětšit
Telefon:  777 616 535, 777 710 891
e-mail:  info@frysavapodsmrkem.cz
 
Kontakt: Ilona Větrovská DiS - (777 616 535)
fotografie a doplňující informace Vlastní www stránky
Kategorie: 
Nadmořská výška: 730 m n.m.
Poloha: Chalupa se nachází v druhé polovině obce Fryšava pod Žákovou horou v srdci Českomoravské vrchoviny. V sousedství je typická lidová stavba a to roubená chalupa č. 10 prohlášená za dědictví Vysočiny.
Mapa: C2  
Vybavení objektu: Chalupa nabízí celoroční nadstandardní ubytování hotelového typu. Součástí je také uzamykatelná garáž a bezbariérová plošina. Objekt má 1200m velkou oplocenou zahradu. V přední části zahrady je dřevěné posezení a pískoviště. V zadní části zahrady je ohniště, dětské houpačky a zahradní grill
Kapacita: 15 osob. Pronájem 1NP - 8 lůžek. Pronájem 2NP - 7 lůžek. Ve 2NP jsou navíc 2 rozkládací křesla a dvoulůžkový gauč, možnost tak rozšíření na 11 lůžek.
Vybavení pokojů: 1NP - 1 jednolůžkový pokoj, 1 třílůžkový, 1 čtyřlůžkový s TV a DVD. Na patře se nachází kuchyň(lednice, mrazák, myčka, trouba, mixer, konvice, toustovač aj.). Samostatné wc, koupelna. 2NP viz 1NP.
Ceník:  Podrobné informace naleznete na webových stránkách penzionu
Stravování: 20m od objektu se nachází nekuřácká restaurace.
Další informace: Obec Fryšava leží na okraji nejrozsáhlejšího lesního komplexu Žďárských vrchů. V blízkosti obce se nachází nejvyšší hora Žďárských vrchů Devět skal (836 m) a národní rezervace Žákova hora (810m). Z Žákovy hory vede naučná stezka ke sklanímu útvaru Tisůvka. V tomto regionu můžete putovat nejen po sochách místního sochaře Michala Olšáka, naleznete zde také hrady, zámky, zříceniny, rybníky, lanový park a spoustu dalších. Přímo v obci se nacházejí 3 rybníky ke koupání a to rybník Novák, Brádelák a obecní rybník. Na své si zde také přijdou cyklisti. Cyklotrasy v okolí Fryšavy jsou jednou z nejvyhledávanějších lokalit a dá se říci meccou Vysočiny. Od roku 2012 se zde jezdí duatlonový závod "Fryšavský drsoň". Pokud se chcete vydat na sjezdovku, pak naleznete zde v okolí dostatek sjezdových svahů a to například Ski Snowpark Husův kopec. Fryšava také nabízí širokou škálu běžeckých stop a to přímo v obci, je také velmi vyhledávanou lokalitou pro Snowkiting. V nedalekém okolí je velká spousta skal vhodná pro lezení a bouldrování. Na své si zde také přijdou houbaři. V obci se nachází také tenisové kurty a golfové hřiště.
Veřejná doprava:  autobus - 20m vzdálená autobusová zastávka.
zvětšit   zvětšit